Kursy wideo Miracle Nails

Poznaj nasze kursy wideo, które wprowadzą Cię w świat stylizacji paznokci!

Zobacz
Jak zrobić blur effect?

Jak zrobić blur effect?

JEŚLI ZASTANAWIASZ SIĘ W JAKI SPOSÓB ZROBIĆ BLUR EFFECT NA PAZNOKCIACH, SPRAWDŹ KILKA MOICH SZTUCZEK! ZOBACZ JAKIE TO PROSTE.

Na początek… Wiem, wiem. Nie jest to mistrzostwo świata ( zdjęcie). Ale ważne, że efekt jest widoczny. Może z czasem wrzucę coś lepszego.

Zanim zaczniemy, przygotuj sobie wszystkie niezbędne narzędzia. Potrzebujesz farb akwarelowych. Można zrobić efekt rozmycia akrylem, ale jest ciężej, bo jest mocno napigmentowany i szybko zasycha. Akwarele dostępne są w postaci suchej (np. kostki), lub w tubce. Oczywiście nie kupujemy farbek w hurtowniach kosmetycznych, bo są droższe niż w zwykłym papierniczym. Te widoczne na zdjęciu starczą mi chyba do końca świata :) Niezależnie od tego jaki rodzaj akwareli wybierzesz nie powinnaś mieć problemu z rozmyciem.

POZA FARBAMI PRZYGOTUJ:
  • kieliszek z cleanerem (NIE WODĄ),
  • paletkę, albo sreberko,
  • pędzelek ( ja używam zwykły pędzelek 02 ze sklepu z art. plastycznymi),
  • wzornik z warstwą koloru,
  • bloczek polerski,
  • waciki

Dlaczego cleaner, a nie woda? Woda o wiele dłużej zasycha i nie odprowadza pigmentu na brzegi naszego wzoru. Efekt końcowy przy użyciu cleanera jest sto razy lepszy.

OK, możemy robić blur effect? Zaczynamy od nałożenia kolorów na paletkę. Niewiele! Wystarczy farby wielkości główki od szpilki. Pamiętamy o przemyciu wzornika cleanerem. Po tym musimy przejechać leciutko polerką, żeby powierzchnia nie była zbyt gładka. Wzornik przygotowany.

Rozrzedzamy i mieszamy farby zawsze na paletce. Nie nakładamy farby bezpośrednio na paznokieć, bo ciężko będzie nam określić ilość i prawie zawsze wyjdzie za dużo. Rozmytą cleanerem farbę nakładamy na paznokieć, też niewiele, chyba że chcemy uzyskać konkretny efekt (zdjęcie niżej). Lepiej dodać, niż wszystko zmywać i robić na nowo :)

Po nałożeniu naszej akwareli na paznokieć maczamy pędzelek w szklance z cleanerem, trochę odsączamy o krawędź i muskamy po naszym bohomazie. Cleaner sam robi resztę za nas! Odpycha pigment na brzegi tworząc piękny blur effect.

Co dalej? Kiedy już nam zaschnie wzór, możemy nad nim trochę popracować i go dopieścić. Niby zwykła plama, a można zrobić wiele wersji. Na zdjęciach powyżej mamy dużo farby, a na następnych paznokciach z paletki już mniej ( zdjęcia poniżej).

Rozmywamy brzegi. Jak na zdjęciach. Warto poeksperymentować i np. całkowicie rozmyć brzegi po obu stronach.

KILKA PORAD:
  • Zawsze płucz pędzelek przy zmianie kolorów.
  • Nie przejmuj się, gdy farba wyschnie na paletce. Wystarczy trochę cleanera, żeby można było ją ponownie użyć.
  • Możesz robić efekt wielowarstwowy. Żeby to zrobić, poczekaj aż pierwsza warstwa wyschnie, a następnie dodawaj już lekko rozmyte kropelki z farbą.
  • Jeśli dasz za dużo cleanera, użyj wacika. Przyłóż tylko kącik do płytki, a nadmiar płynu sam się wchłonie. Nie przecieraj!

Poniżej przedstawiam wideo, na którym robię blur effect według sposobu, który opisałam wyżej :)

Mam nadzieję, że pomogłam. Pewnie jest jeszcze kilka innych metod i każda z nas używa takiej, która jest dla nas wygodna. W jaki sposób Wy robicie blur effect?

Autorem artykułu jest Milagre Sp. z o.o. -
Stylistka paznokci z w wieloletnim doświadczeniem. Właścicielka salonu i centrum szkoleniowego Miracle Nails w Poznaniu. Autorka pierwszego, nowatorskiego szkolenia wideo ze stylizacji paznokci.